#2015-12-03 08:58:12 

Satara

Użytkownik

Posty: 75

Skąd: Wałbrzych

Wiek: 37

Kupiłam stary dom do remontu i chcę wymieniać w nim całą elektrykę. Od czego zacząć? Od wymiany licznika prądu? Czy mój mąż, zna się trochę na elektryce, może to zrobić samodzielnie czy muszę brać do tego zawodowego elektryka?
#2015-12-03 09:07:04 

Felix

Użytkownik

Posty: 38

Skąd: Tarnów

Wiek: 34

Licznik to mały problem, zwykle w ogóle nie musisz go ruszać, ewentualnie poprosić elektrownię o jego wymianę, jeśli uważasz że pracuje wadliwie. Podstawa to wymiana samej instalacji. Warto wymienić przewody, albo po prostu położyć nowe, kupić nowe gniazdka elektryczne i ewentualnie inne elektryczne gadżety, które ułatwią ci sterowanie domowym oświetleniem i domowymi urządzeniami elektrycznymi – można chociażby pobawić się czujnikami ruchu, które gaszą i zapalają światło na schodach. To już zależy od własnej inwencji i zasobności portfela. Odradzam samodzielne majstrowanie przy elektryce. Lepiej zatrudnić fachowca. Faktycznie to sporo kosztuje, ale będziesz mieć gwarancje, że cała instalacje będzie działać poprawnie, nie będzie przebić i ogólnie nowa instalacje nie będzie powodowała żadnych problemów w najbliższej przyszłości.
#2015-12-03 10:38:42 

Betlegeza

Użytkownik

Posty: 26

Skąd: Augustów

Wiek: 29

A po co wymieniać całą instalację, jeśli stara działa poprawnie. Przypuszczam, że nie podobają ci się stare gniazdka, więc wystarczy wymienić je na nowe, ewentualnie przesunąć je o kilka centymetrów. Ja polecam wybór nowoczesnych kontaktów z serii legrand celiane. Może nie są najtańsze, ale za to bardzo stylowe. Co bardzo ważne, takie gniazdka może podłączyć twój mąż, zwłaszcza że podobno nieco zna się na elektryce.
#2015-12-03 11:53:28 

Liquid

Użytkownik

Posty: 40

Skąd: Andrychów

Wiek: 32

Jeśli budynek jest stary to jednak radze położyć nową instalację. Faktycznie nie będzie to tanie, ale jak mąż zna się na elektryce to w zasadzie może to zrobić samodzielnie. Roboty przy tym zawsze jest dużo, ale skoro i tak szykuje się generalny remont, to warto to zrobić.
#2015-12-03 14:52:02 

Satara

Użytkownik

Posty: 75

Skąd: Wałbrzych

Wiek: 37

Tak, dom idzie do generalnego remontu i na razie spróbujemy zadziałać samodzielnie. Najwyżej jeśli mężowi nie będzie szło, to będziemy szukać pomocy fachowca. Dzięki za rady. Pozdrawiam.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015