#2018-02-20 01:12:39 

Joanna Parylak

Użytkownik

Jak w temacie, może mi ktoś napisać co to jest taśma RGB?
#2018-02-20 04:12:27 

\/\/ittold

Użytkownik

to jest taśma oswietleniowa składająca się z diod ledowych, które mogą zmieniać kolor światła. Taśmy zwykle wyposażone są w specjalny pilot do sterowania kolorem oświetlenia, a niekiedy nawet jasnością - natężeniem światła. Taśmy ledowe RGB najczęściej pełnią funkcję oświetlenia dekoracyjnego i instaluje się w meblach, podswietla sie nimi sufit lub sciany. Wszystko zalezy od własnej fantazji.
#2018-02-20 05:15:30 

Felix

Użytkownik

W zasadzie kolega wyżej już wcześniej wszystko dokładnie wyjaśnił. Ja tylko dopiszę, że taśma RGB potrzebuje specjalnego zasilacza, bo bezpośrednio nie podłączysz jej do gniazdka elektrycznego. Jak planujesz instalację takie oświetlenie w swoim domu, warto o tym pamiętać. A jak byś chciała sprawdzić, ile kosztują taśmy led w zestawie z zasilaczem i sterownikiem i ile kosztuje sama tasma to na sprawdz ten adres https://www.ultra-elektro.pl/149-tasmy-led-rgb. Masz tam kilka modeli tasm RGB do wyboru.
#2018-02-20 05:40:33 

Joanna Parylak

Użytkownik

wielkie dzieki za informacje. To ja bym musiała kupic cały zestaw, bo tak to nie wiedziałabym jak to wszystko połaczyć ze sobą. A możecie mi jeszcze powiedziec, jak taka tasme najlepiej przymocowac do mebli?
#2018-02-20 07:33:38 

Felix

Użytkownik

te taśmy są najczęściej na kleju, jak taśma samoprzylepna i jak oderwiesz zabezpieczający papier to tasme ledowa normalnie przykleisz do tynku czy drewna
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015