#2016-08-28 20:29:28 

Joanna Parylak

Użytkownik

Posty: 55

Skąd: Zamość

Wiek: 24

Hej kochani! Słuchajcie, zastanawiałam się ostatnio nad wymianą CO w swoim domu. Przeglądałam trochę tych ofert, ale nie mogę sę zdecydować. Zależy mi na tym, by było względnie tanie w użytkowaniu (wiadomo, na sam system trzeba zainwestować, ale liczę, ze się zwroci ;)). A! I zależy mi na tym, by też ogrzewał wodę, bo niestety, ale nasze wodociągi ciepłe nie dostarczają ;)
#2016-08-28 23:18:13 

\/\/ittold

Użytkownik

Posty: 98

Skąd: Karczew

Wiek: 39

Cześć! A widziałaś może jakąś ofertę pomp ciepła typu powietrze-woda ? Może i na poczatek to będzie nie lada inwestycja, ale wierz mi, bardzo opłacalna :) Dodatkowo jak wybierzesz dobrego producenta, to masz okazję nabyć sprzęt klasy energetycznej A++. Więc wystarczy sobie dodać dwa do dwóch, żeby się przekonać, że to jest dobry biznes :)
#2016-08-29 00:27:24 

Kraken

Użytkownik

Posty: 49

Skąd: Annopol

Wiek: 22

Ja bym postawił na kolektory słoneczne Cena ich obecnie nie jest tak duża, jak przed kilkoma laty. Zresztą, można starać się o dofinansowania unijne, zwrot jest chyba do 60 procent, więc wydaje mi się, że to oplacalna inwestycja :) Sam myślę nad tym, czy by u siebie nie wstawić takich paneli.
#2016-08-29 03:13:01 

Joanna Parylak

Użytkownik

Posty: 55

Skąd: Zamość

Wiek: 24

Tylko nie wiem, czy w naszym klimacie sama ta pompa, czy panele się spiszą. Sami wiecie, niby ostatnio jakiś zim specjalnych nie było, ale od października do kwietnia to wieczna jesień, która też za ciepła nie jest… A jak już zima gruchnie, to solidnie.
#2016-08-29 05:00:12 

Pani_na_włościach

Użytkownik

Posty: 51

Skąd: Świder

Wiek: 31

Kochana, przejrzyj sobie, co dają Ci systemy hybrydowe ! To chyba najlepsza z możliwych opcji, jakie są na rynku :)
#2016-08-29 06:15:11 

Joanna Parylak

Użytkownik

Posty: 55

Skąd: Zamość

Wiek: 24

A możesz nieco bardziej rozwinąć, o co w nich chodzi?
#2016-08-29 06:46:05 

Pani_na_włościach

Użytkownik

Posty: 51

Skąd: Świder

Wiek: 31

Tak po krótce, bo też nie jestem specem i nie czuję się autorytetem :P Generalnie to jest tak, że masz kilka różnych źródeł energii, tak? Czyli np. panele słoneczne, do tego piec gazowy i pompa powietrza. W zależności od tego, jak intensywnego grzania wody, czy domu w tym momencie potrzebujesz, to aktywuje się ten system grzewczy, który jest najbardziej ekonomiczny. W ten sposób oszczędzasz i paliwo i prąd :)
#2016-08-29 08:43:45 

Joanna Parylak

Użytkownik

Posty: 55

Skąd: Zamość

Wiek: 24

Aaa tot akie butki :) Nie powiem, nie słyszałam o tym wcześniej, ale rzeczywiście wygląda to dość ciekawie? Ale… czy jak się wstawia taki caly system, to nie zostawia się majątku?
#2016-08-29 09:27:56 

Pani_na_włościach

Użytkownik

Posty: 51

Skąd: Świder

Wiek: 31

Jak znajdziesz dobrego dostawcę, to nie :) Wiadomo, trochę zainwestować musisz, ale bardzo szybko się to zwraca.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015