#2016-04-12 08:52:24 

mario_balotelli

Użytkownik

Posty: 50

Skąd: Łódź

Wiek: 32

Kto czesciej odwiedza psychoterapeutów. Kobiety czy mężczyźni? Ludzi uzależnieni czy może tacy, co nie potrafią odnalezć się w życiu, są niesmiali lub cierpią na jakiees rodzaje fobii? Czy są w tym zakresie prowadzone jakieś badania? Jak to sprawdzić?
#2016-04-12 10:12:15 

potworna

Użytkownik

Posty: 46

Skąd: Rzeszów

Wiek: 20

Wiesz, jest coś takiego jak kodeks etyki lekarskiej i kodeks etyczny zawodu psychologa. Możesz sobie poczytać o tym chociażby w tym miejscu http://www.psycholog-wroclaw.info.pl/artykuy/69-kodeks-etyczno-zawodowy-psychologa , także raczej nie spodziewałabym się, że ktoś z tej profesji udzieli ci tego typu informacji. Chociaż może są jakieś ogólne statystki. Na pewno nie uzyskasz informacji o konkretnych pacjentach, bo to jest po prostu tajemnica zawodowa.
#2016-04-12 11:21:30 

Dumbledore

Użytkownik

Posty: 73

Skąd: Warszawa

Wiek: 34

Moim zdaniem do psychologow to głównie chodzą dzieci, a z pomocy psychoterapeutów korzystają ludzie, którzy przezyli jakąś traumę albo borykają się z uzależnieniem czy współ uzależnieniem czy jak to się tam nazywa. W telewizji często mówią, że pod opiekę psychologów trafiają ludzie, którzy przeżyli wypadki, ofiary przemocy itd. A z tym róznicowaniem na mężczyzn i kobiety to chyba nie ma wiekszego sensu. Chociaż wydaje mi się, że kobiety są na ogół bardziej otwarte i prędzej zwierzą się komuś ze swoich problemów niż faceci.
#2016-04-12 11:34:21 

Joanna Parylak

Użytkownik

Posty: 55

Skąd: Zamość

Wiek: 24

A ja mam troszke inne pytanie. Czy psychoterapeutą może być też psychiatra, czy to w ogóle są inne specjalizacje? Wiele osób te określenia traktuje zamiennie, dlatego moje pytanie. Tak na zdrowy rozum wydaje sie, że psychiatra powinien byc tez psychoterapeutą, tylko czy każdy psychoterapeuta jest też psychiatrą? Może troszkę namieszałam, ale chyba wiecie o co mi chodzi ;)
#2016-04-12 12:50:46 

potworna

Użytkownik

Posty: 46

Skąd: Rzeszów

Wiek: 20

Moim zdaniem dobrze kombinujesz. Psychiatra to po prostu jedna ze specjalizacji lekarskich, a psychoterapeutą to zdaje się może zostać każdy, kto ukończy jakieś specjalne szkolenie. Dodatkowo są jeszcze psycholodzy, do ktorych ludzie często przychodzą wygadać się ze swoich problemów. Pod tym adresem psycholog-wroclaw.info.pl jest sporo informacji o tych zawodach, a sam portal jest prowadzony przez panią psycholog. W serwisie masz opis problemów, z jakimi przychodzą do niej ludzie, może to ci się jakoś przyda.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015